Folwark Łękuk ***

Jeziora
Cena: PLN150,00
Kontakt Łękuk Mały 8
11-510 Wydminy
Tel.: +48 (87) 428 40 59
Kom.: +48 600 931 848
e-mail: recepcja@lekuk.pl

Opis

Folwark Łękuk *** znajduje się w sercu Dzikich Mazur, w otulinie Puszczy Boreckiej nad urozmaiconym brzegiem jeziora Łękuk.

Tuż obok królują żubry (około 90 sztuk), których jest więcej niż mieszkańców Łękuka Małego (63 osoby). Pagórkowaty krajobraz przypomina małe Beskidy, a zasiedla go różnorodna fauna: ptaki, wilki oraz kilkaset rogatych jeleni, łosi i saren.

Na fundamentach mazurskiego folwarku, w 2015 r. powstał stylowy hotel  – Folwark Łękuk*** z 40 pokojami i 5 apartamentami. Architektura i wystrój obiektów nawiązują do przyrodniczego raju, w którym są zlokalizowane; dominują: drewno, cegła, kamień polny, kuty metal.

W hotelu i na jego terenie znajdują się klimatyzowana restauracja „Ogień i Woda” z tarasem i widokiem na jezioro, strefa SPA „Łekuckie Łaźnie“, sala fitness i siłownia, centrum konferencyjne z 3 bogato wyposażonymi salami, boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy, boisko do piłki plażowej, bawialnia dla dzieci „Dubinek“, biblioteka dziecięca, gralnia dla młodzieży, piaszczysta plaża z pomostami i kąpieliskiem, 18 ha terenów rekreacyjnych – własny las, park, ścieżka zdrowia o długości 2 km wzdłuż linii jeziora, plac zabaw i trampoliny dla najmłodszych.

Kuchnia Folwarku bazuje na miejscowych produktach, w tym świeżych rybach, warzywach i owocach z własnego ogródka, miejscowych serach zagrodowych, własnym oleju rzepakowym tłoczonym na zimno.

Folwark Łękuk *** to miejsce sprawdzone na imprezę rodzinną, aktywne wakacje, weekendowy pobyt we dwoje czy odnowę duszy i ciała w strefie SPA. Obiekt jest całoroczny, a każdy sezon daje inne możliwości.

Prezentacja multimedialna
Opinie
Lokalizacja

Lokalizacja

Łękuk Mały, Warmińsko-Mazurskie
Łękuk Mały 8, 11-510 Wydminy

Polecane miejsca

pokoje restauracja

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu